Rodzaje typów bukmacherskich

W bukmacherce jest wiele typów zakładów bukmacherskich, w tym artykule przybliżę w kilku zdaniach tylko te najbardziej popularne, które na pewno przydadzą się początkującemu graczowi zakładów sportowych.

typy zakładów sportowych
Jakie są typy zakładów sportowych?

Zakłady klasyczne

Zakłady na „czystą” wygraną gospodarzy, remis czy wygraną gości stanowią trzon oferty zarówno bukmacherów internetowych jak i naziemnych.

Podstawowy podział to podział trzydrogowy:

1 – najczęściej oznacza drużynę gospodarzy, ale ogółem oznacza to typowanie zwycięstwa drużyny, zawodnika wymienionego na pierwszym miejscu w zakładzie

X (czasem 0) – typujemy remis w danym zakładzie

2 – najczęściej oznacza drużynę gości, ale ogółem oznacza to typowanie zwycięstwa drużyny, zawodnika wymienionego na drugim miejscu w zakładzie

Zakłady 1,X,2 występują kiedy w danym zdarzeniu możliwy jest remis, jeśli remis nie jest możliwy występuje tylko 1,2.

Zakłady klasyczne mogą być poszerzone o kilka „odmian”:

Podwójna szansa

1X – popularna „podpórka” oznacza, że typujesz, iż gospodarze (drużyna wymieniona na pierwszym miejscu w zakładzie) nie przegra tego spotkania, czyli wygraną zapewniam nam wygrana gospodarzy lub remis.

X2 – popularna „podpórka” oznacza, że typujesz, iż goście (drużyna wymieniona na drugim miejscu w zakładzie) nie przegra tego spotkania, czyli wygraną zapewniam nam wygrana gości lub remis.

12 – typujemy wygraną gospodarzy lub gości, innymi słowy, że nie padnie remis.

Połowa czasu

Jak sama nazwa mówi typujemy wynik jaki będzie po 45 minutach spotkania. Zasady są takie same jak w przypadku zakładów klasycznych. Najczęściej są to „tylko” 1,X,2 – rzadko spotykamy podpórki na zakład na połowę czasu.

Dokładny wynik

Jeden z najtrudniejszych zakładów, jakie może sobie wymarzyć grający. Zakład zawierany w celu wytypowania dokładnego wyniku bramkowego spotkania. Wygrywamy tylko w przypadku dokładnego trafienia wyniku, każda inna możliwość to przegrana, atut: wysokie kursy.

Połowa czasu/Pełny czas

Rodzaj zakładu połączony zarówno z „połową czasu” jak i normalnym zakładem na zwycięzcę. Polega on na wytypowaniu poprawnie wyniku pierwszej połowy i całego zdarzenia. Aby zakład wygrał, obie połowy muszą być wytypowane poprawnie, w innym wypadku nasz zakład przegrywa. Istnieje 9 kombinacji na zakłady połowa czasu/pełny czas (HT/FT) oto one: 1/1, 1/X, 1/2, X/1, X/X, X/2, 2/1, 2/X, 2/2 (oznaczenia z zakładów klasycznych: 1 – gospodarz, X – remis, 2 – goście). Ten rodzaj zakładu w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszy i występuje w większości bukmacherów (również naziemnych).

Head to head

Inaczej: „kto lepszy?”. Zakład polegający najczęściej na wytypowaniu lepszego z (najczęściej) dwóch zawodników z oferty danego bukmachera. Punktem odniesienia są tutaj końcowe wyniki, rezultaty zawodników. Zakłady Head to head można najczęściej spotkać w kolarstwie, formule 1 czy też skokach narciarskich. Tutaj też typujemy najczęściej dwudrogowy (1 lub 2).

Bukmacher

Bukmacher zawsze wie co gracze zakładów sportowych chcą oglądać i czytać, dlatego każdego niemal dni przygotowywane są poradniki i promocje dla graczy.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button