Nielegalne firmy bukmacherskie to norma – od kiedy w 2017 roku Polskie Ministerstwo Finansów wprowadziło nowelizację ustawy hazardowej sprawiając, że wszystkie firmy bukmacherskie – z szarej strefy – nagle stały się nielegalne. A więc na co powinniśmy uważać?

Nielegalni bukmacherzy w Polsce

Licencja na zakłady bukmacherskie to obowiązek

2017 rok był bardzo zabójczy dla szarej strefy, jaką była bukmacherka. Rząd, desperacko szukający pieniędzy na załatanie dziury budżetowej, skierował swój wzrok w stronę zakładów bukmacherskich. Dlatego też – kiedy fiskus poczuł (nie swoje) pieniądze – przystąpił do działania i właśnie w tym roku (2017 – przypominamy) wprowadził nowelizację ustawy hazardowej, która sprawiła, że w Polsce zakładami bukmacherskimi mogą zajmować się jedynie te spółki, które ubiegały się i dostały licencję Ministerstwa Finansów na obrót zakładami wzajemnymi. 

Dobrze, mamy już licencję – co teraz?

Teraz, kiedy bukmacher posiada już licencję MF, może się zdecydować na otworzenie punktu naziemnego, najlepiej do takiego celu wynająć niewielki lokal najlepiej w centrum miasta lub w dużej dzielnicy mieszkalnej, alternatywą do tego rodzaju działalności jest prowadzenie działalności w całości online.

A kto nie dostanie licencji na zakłady?

Otóż licencja nie zostanie udzielona spółce która :

– Z punktu widzenia Rzeczypospolitej Polskiej stanowi zagrożenie bezpieczeństwa interesów ekonomicznych naszego kraju a także są według niej podejrzenia o pranie brudnych pieniędzy bądź finansowanie terroryzmu.

 – W sześć lat od złożenia wniosku o licencję cofnięto koncesję z powodu rażącego naruszenia przepisów określonych w koncesji.

– Prowadzi nielegalne zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju mimo polecenia, upomnienia, a nawet ukarania grzywną

W wymarzonym przez Ministerstwo Finansów świecie nowelizacja ustawy hazardowej miała spowodować, że z polskiej sceny bukmacherskiej znikną wszystkie firmy ,,nielegalnie” oferujące zakłady bukmacherskie. Niektóre firmy hazardowe takie jak na przykład bet365, opuściły Polskę, zostawiając swoim graczom tylko komunikat na swojej stronie internetowej stanowiący poniższe:

,, Ważne informacje dotyczące zamknięcia strony

Nasze usługi lokalizacyjne wykryły, że znajdujesz się w Polsce.

Ze względu na ostatnie zmiany prawne w Twoim kraju, bet365 nie oferuje już swoich usług w Polsce.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie oferować nasze usługi.

Po więcej informacji, prosimy o kontakt z nami pod numerem +44 1782 684757 lub drogą emailową na [email protected] ‘’

No dobrze, ale o co chodzi z tymi nielegalnymi bukmacherami?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, są to firmy które nie uzyskały licencji naszego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami wzajemnymi. Nielegalni bukmacherzy nadal występują w Polsce – nic sobie nie robiąc z naszego MF – granie u takich bukmacherów naraża nas na kary finansowe bądź i nawet kary pozbawienia wolności – nie mówiąc już o tym że nie odprowadzając podatków – cierpi na tym nasze wspólne dobro – czyli nasza gospodarka, ponieważ pieniądze dosłownie ,,uciekają za granicę”.

Aktualizacja informacji na rok 2024:

Bukmacher Bet365, działający na rynku zakładów bukmacherskich, nie jest zarejestrowany w Polsce jako legalny operator. Brak zezwolenia wydanego przez polskie organy regulacyjne oznacza, że oferowanie usług bukmacherskich przez Bet365 na terenie Polski jest niezgodne z prawem. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, korzystanie z usług Bet365 przez osoby znajdujące się na terytorium Polski może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi. Osoby, które postawią zakłady za pośrednictwem Bet365, mogą zostać poddane sankcjom, w tym utracie wszystkich wygranych środków w całości, niezależnie od kwoty pierwotnie postawionego zakładu. Dodatkowo, istnieje ryzyko nałożenia grzywny, której wysokość może osiągnąć do 720 stawek dziennych. W skrajnych przypadkach, suma ta może wynieść nawet kilka milionów złotych. Użytkownicy powinni być świadomi tych ryzyk i przestrzegać obowiązującego w Polsce prawa dotyczącego zakładów bukmacherskich.


Lvbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.