Sport stanowi tematykę, która budzi emocje wśród ludzi na całym świecie. Popularnością cieszą się różnorodne dyscypliny. Nietrudno się domyślić, że numer jeden stanowi piłka nożna. Ponadto, w Polsce wiele osób interesuje się koszykówką, siatkówką, piłką ręczną, lekkoatletyką, tenisem ziemnym, boksem, mieszanymi sztukami walki, formułą 1, skokami narciarskim, biegami narciarskim oraz żużlem.

Niszowe sporty w zakładach bukmacherskich
Skoki narciarskie czy żużel są jednak sportami niszowymi i cieszą się popularnością tylko w kilku krajach. Gdzie indziej emocje wzbudzają rozgrywki krykieta lub rugby. Mimo wszystko sport pasjonuje nas na tyle, że jesteśmy w stanie przemierzać za swoimi idolami mnóstwo kilometrów, by im towarzyszyć albo chociaż spoglądać na rozgrywki przed telewizorem. Niektórzy preferują inne formy rozrywki związane ze sportem – do takich należy typowanie wyników w zakładach bukmacherskich.
Jak wpływają emocje na osobę typującą?
Żeby stać się specjalistą od typowania meczów w zakładach bukmacherskich, potrzebne są lata wprawy i doświadczenia. Warto zbierać odpowiednią wiedzę na temat sportu, ale także kombinacji i dodatkowych bonusów. Początkujący obstawiają przede wszystkim te wyniki, których są pewni. Z czasem jednak ich kupony są wzbogacane o takie rozgrywki, które są bardziej ryzykowne, ale dają szanse na większe wygrane.
Bardzo istotną kwestią dotyczącą typowania wyników jest też aspekt psychologiczny – mianowicie czy obstawianie meczu u bukmacherów zwiększa emocje podczas jego oglądania. Odpowiedź nasuwa się sama – jest to cięższy gatunek emocjonalny. Okazuje się, że śledzimy mecz dwóch drużyn, które wcale nie są nam bliskie i w zwykłych warunkach nie obchodziłby on nas. Dlatego typowanie wyników jest często traktowane jako jedna z najtrudniejszych form hazardu i prowadzi do uzależnień.
Często sami typerzy nie zdają sobie sprawy i nie rozumieją procesów zachodzących w ich głowach. Momentem, w którym tworzy się największe napięcie, jest czas oczekiwania. Im bliżej rozstrzygnięcia, tym większe towarzyszą nam emocje. Przy zwycięstwie będzie to radość lub euforia, a w przypadku porażki smutek lub rozgoryczenie. To, jak mocno to zdarzenie uderzy w nasze uczucia, zależy od stawki, którą postawiliśmy, a także od tego, jakie samo typowanie ma dla nas wagę.
Bukmacherka – okiem doświadczonego typera
Doświadczeni typerzy paradoksalnie będą przeżywali bardziej porażkę lub zwycięstwo. To potrafi mocno dodać lub nadszarpnąć poczucie własnej wartości. Dlatego w takich sytuacjach – jeśli nie jest się odpowiednio mocnym psychicznie – można łatwo wpaść w dołek, z którego trudno będzie się wykaraskać, tak samo, jak łatwo można wpaść w manię, która uniemożliwi dokonanie realnego spojrzenia na własne szanse.
Jeżeli więc zaczynamy przygodę z typowaniem u bukmacherów, warto odpowiednio przygotować się mentalnie na ryzyko emocjonalne związane z tymi grami. Warto mieć przy swoim boku inną osobę – najlepiej również zaangażowaną w typowanie i doskonale rozumiejąca mechanizmy tych gier. Będzie ona w stanie pomóc nam w trudnych momentach.
STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.