Rodzaje graczy w pokerze

Wiele osób lubi grać w pokera online, jednakże dobrym pomysłem jest posegregowanie ich według pewnych schematów, które lubią oni wykorzystywać. Zapraszamy do naszego poradnika!

Rodzaje graczy w pokerze

Kilka porad na początek

Pamiętaj o tym, żeby ciągle analizować swoją grę, po to aby w przyszłości rozgrywać swoje rozdania lepiej. To ciężka praca ale jej efekty są warte wysiłku.

Nie ma jednej prostej recepty na sukces w pokerze

Kluczem do zwycięstwa w pokerze jest nieustanne dostosowywanie swojej gry do panującej sytuacji. Brzmi to banalnie, ale nie jest wcale proste w realizacji. Wraz z doświadczeniem i setkami rozegranych rozdań znajdziesz jednak swój sposób na adaptację do gry. Wielu z was zadaje sobie również pytanie – czy poker internetowy jest legalny w polsce? Otóż tak, jest legalny, chociaż niestety w zupełnie innej formie jaką możemy znaleźć za granicą. Ale wróćmy do tematu.

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Podział pokerzystów

Tak naprawdę graczy nie dzieli się na tych wyjątkowych oraz tych marnych, a raczej klasyfikuje się ich grę według czterech poniższych kryteriów:

– Loose – określa ile rąk rozgrywa gracz, zazwyczaj do gry wchodzi się z prawie każdą kartą.

-Tight – gracz tego rodzaju gra tylko najlepsze karty, cierpliwie czeka na okazję.

– Passive – Gracze pasywni nie lubią się wychylać i nawet z dobrą kartą mówią głównie Check lub Call.

– Agressive – Gracz agresywny zaś, to nie taki, który podbija z byle czym, lecz stosuje dość radykalną taktykę: jeśli karta mu nie odpowiada, pasuje, nie liczy, że na stole pojawi się prezent od losu; kiedy zaś jest ze swojej karty zadowolony, agresywnie podbija, zmuszając przeciwników do zmarnowania dodatkowych pieniędzy jeśli chcą go sprawdzić.

Darmowy Bonus STS przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe usługi tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli gracz wpisze kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około godzinie od rejestracji.

Uproszczony ranking graczy

Loose-passive – ten gracz zazwyczaj iż sprawdza w każdej sytuacji, byle tylko zobaczyć co pojawi się na stole, marnując przy tym sporo pieniędzy. Kiedy już trafi mu się dobra karta, nie ma dość odwagi by ryzykownie podbijać i wyciągnąć pieniądze od rywali.

– Tight-pasive – taki gracz czeka na dobrą kartę i nie zmarnuje fortuny na sprawdzanie rywali w każdej rundzie. Jednak podobnie jak w przypadku powyżej, gra za mało agresywnie kiedy już dostanie dobrą kartę.

Loose-agressive – trudny przeciwnik, głównie ze względu na swoją nieprzewidywalność. Pozornie wygląda jak gdyby szastał pieniędzmi. Jednak grając wiele rąk często trafia dobrą kartę a jego ostra licytacja odstrasza graczy pasywnych i często wygrywa on stawkę nim dojdzie do końca gry mimo, że niekoniecznie ma najlepszą rękę.

Tight-agressive – ten gracz starannie dobiera rękę z którą wchodzi do gry, sprawia, że nie marnuje żetonów na bezsilne próby trafienia czegoś. Kiedy jednak ma dobrą kartę, gra agresywnie, ostro podbija stawkę, jego rywale muszą ponieść konsekwencję swojej ciekawości, kiedy chcą go sprawdzić.

Gdzie można grać w legalnego pokera online?

Najlepsze porady dla graczy pokera – to na pewno takie, które przydadzą się w każdej sytuacji. Jedną z takich porad jest to, że granie w legalnego pokera online w Polsce niestety nie jest łatwo dostępne, dlatego jeśli nadejdzie nam ochota na zagranie kiedyś w pokera późną nocą, to do wyboru będziemy mieli tylko i wyłącznie albo państwowy produkt (Total Casino) bądź też usługę zwaną Betgames STS. Co prawda nie jest to samoistne granie w pokera, ponieważ zamiast samemu grać, my jedynie obstawiamy która ręka wygra w tym rozdaniu. Może i nie jest to do końca idealne rozwiązanie, ale na ten moment to jedyna opcja aby zagrać w legalnego pokera online.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Dobry bukmacher internetowy w Polsce powinien graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button