Puchar Świata w skokach narciarskich – typy i kursy

Końcówkę listopada od dekad wielu oddanych fanów rezerwuje sobie na oglądanie inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Narciarskie święto w tym roku rozpocznie się 21 listopada od konkursu w polskiej Wiśle i potrwa, tradycyjnie już, aż do końca marca. Na emocje szykują się nie tylko kibice, ale i zwolennicy typowania, gotowi na stawianie na swoich ulubionych skoczków. W tym krótkim wpisie zaprezentujemy wszystkie informacje kluczowe dla tegoż obstawiania, ale też przedstawimy pokrótce nasze własne typy na Puchar Świata w skokach narciarskich.

typy na skoki narciarskie 2021
Typy na skoki narciarskie – Puchar Świata 2021

Puchar Świata w skokach narciarskich – typy, kursy i kluczowi zawodnicy

Puchar Świata, tradycyjnie już, zachęca zawodników do rywalizacji w trzydziestu pięciu konkursach rozgrywających się w kilku krajach europejskich (w tym w Polsce). W tym roku zawody Willingen Six 2021, wchodzące w jego skład, przeniosą ich również na terytorium Azji – do Chin i Japonii. W sumie zmagania będzie toczyć kilkudziesięciu skoczków, w tym czterech zawodników pochodzących z Polski. 

Większość bukmacherów pozwala na typowanie najbardziej kluczowych zawodników w całym turnieju, przy czym zaledwie niektórzy dają dostęp do absolutnie wszystkich, którzy w nim partycypują. Na poniżej liście prezentujemy wszystkich tych skoczków, którzy widnieją w ofercie wszystkich najsolidniejszych buków z naszego kraju, opatrując ich aktualnymi typami najlepszych polskich buków:

Betfan kod promocyjny na bonus
Kod promocyjny Betfan – Zakład bez ryzyka 600 PLN
 1. Stefan Kraft (Austria) – 4.00 (Betclic), 4.50 (STS), 4.50 (Fortuna)
 2. Ryōyū Kobayashi (Japonia) – 5.00 (Betclic), 4.75 (STS), 5.00 (Fortuna)
 3. Dawid Kubacki (Polska) – 7.00 (Betclic), 6.00 (STS), 7.00 (Fortuna)
 4. Kamil Stoch (Polska) – 8.00 (Betclic), 6.75 (STS), 7.50 (Fortuna)
 5. Markus Eisenbichler (Niemcy) – 16.00 (Betclic), 10.00 (STS), 10.00 (Fortuna)
 6. Karl Geiger (Niemcy) – 10.00 (Betclic), 12.00 (STS), 10.00 (Fortuna)
 7. Marius Lindvik (Norwegia) – 12.00 (Betclic), 10.00 (STS), 10.00 (Fortuna)
 8. Daniel-André Tande (Norwegia) – 16.00 (Betclic), 15.00 (STS), 20.00 (Fortuna)
 9. Timi Zajc (Słowenia) – 20.00 (Betclic), 18.00 (STS), 20.00 (Fortuna)
 10. Piotr Żyła (Polska) – 30.00 (Betclic), 20.00 (STS), 25.00 (Fortuna)
 11. Yukiya Satō (Japonia) – 30.00 (Betclic), 20.00 (STS), 30.00 (Fortuna)
 12. Halvor Egner Granerud (Norwegia) – 50.00 (Betclic), 20.00 (STS), 30.00 (Fortuna)
 13. Robert Johansson (Norwegia) – 30.00 (Betclic), 40.00 (STS), 40.00 (Fortuna)
 14. Johann André Forfang (Norwegia) – 30.00 (Betclic), 40.00 (STS), 40.00 (Fortuna)
 15. Philipp Aschenwald (Austria) – 50.00 (Betclic), 40.00 (STS), 50.00 (Fortuna)
 16. Peter Prevc (Słowenia) – 40.00 (Betclic), 40.00 (STS), 50.00 (Fortuna)
 17. Anže Lanišek (Słowenia) – 60.00 (Betclic), – (STS), 75.00 (Fortuna)
 18. Constantin Schmid (Niemcy) – 60.00 (Betclic), – (STS), 100.00 (Fortuna)
 19. Gregor Schlierenzauer (Austria) – 100.00 (Betclic), – (STS), 200.00 (Fortuna)
 20. Jakub Wolny (Polska) – 150.00 (Betclic), – (STS), – (Fortuna)

Warto wspomnieć, że wyżej przez nas przedstawione kursy na każdego z zawodników są aktualne na dzień 17 listopada 2020 roku i tyczą się wygranej danego skoczka w klasyfikacji generalnej. Kursy i zakłady na skoki narciarskie oczywiście zmieniają się dynamicznie, covid-19 niestety nie pomaga typerom w tym sezonie.

Najlepsze typy na Puchar Świata w skokach narciarskich

Patrząc na klasyfikację generalną Pucharu Świata nie sposób nie odnieść wrażenia, że jednym z niewielu pewniaków jest tutaj Stefan Kraft, który już w zeszłym sezonie sięgnął po Kryształową Kulę i z pewnością będzie chciał powtórzyć ten wyczyn. Ma to odzwierciedlenie również w kursach – bukmacherzy w większości są z nami i również dają mu duży kredyt zaufania. Naszym zdaniem dobrze może pójść również Ryōyū Kobayashiemu – Japończyk od dawna prezentuje solidną formę i ma chrapkę na sukces.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Patrząc na formę Polaków, zarówno Dawid Kubacki, jak i Kamil Stoch mają szanse na sukces i przynajmniej pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji generalnej. Kubacki w zeszłym sezonie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, co może być dla niego zachętą do walki również bardziej ogólnej. Swoje typy na Puchar Świata w skokach narciarskich warto realizować również w formule H2H, typując lepszych skoczków z par prezentowanych przez bukmacherów. Naszym zdaniem:

 • z pary Kraft – Kobayashi to ten pierwszy będzie zawodnikiem lepszym;
 • z pary Kubacki – Stoch to Dawidowi uda się osiągnąć wyższą pozycję,
 • z pary Kobayashi – Stoch to Japończykowi uda się uplasować na wyższej pozycji.

Swoje typy na Puchar Świata w skokach narciarskich można realizować nie tylko w zakresie indywidualnym, a zatem wskazując na konkretnych zawodników. Ważną częścią zawodów są bowiem również zmagania drużynowe o tak zwany Puchar Narodów. Śmiało można tutaj stawiać na Polskę, która ma duże szanse na sięgnięcie po trofeum – dość pewnym wyborem wydają się być również Norwegia i Niemicy, które od lat prezentują solidną formę w czasie tych zmagań.

Bukmacherzy z najciekawszą ofertą na Puchar Świata w skokach narciarskich

Wszyscy polscy bukmacherzy, którzy na bieżąco śledzą trendy na rynku, już dawno wprowadzili do swojej oferty skoki narciarskie i proponują obstawianie Pucharu Świata w nich właśnie. Nie każdy jednak przykłada się do tego w równie solidny sposób. Jeśli chcemy, aby nasze typy na Puchar Świata w skokach narciarskich były realizowane na korzystnych dla nas warunkach, powinniśmy sięgnąć po „pewniaka” – firmę, która od lat zapewnia korzystne warunki do obstawiania tej właśnie dyscypliny.

Bardzo dobrze przedstawia się tutaj bukmacher STS, którego oferta kursowa na www.sts.pl jest zawsze mocno konkurencyjna, a który często organizuje sporo akcji promocyjnych ściśle związanych z Pucharem Świata. Z równie ciekawą ofertą wychodzi też Fortuna, która od dekad daje dostęp do typowania każdego konkursu w ramach PŚ. Co ciekawe, obaj bukmacherzy pozwalają na sięganie po darmowe transmisje telewizyjne wielu konkursów, co pomaga w korzystaniu z ich oferty LIVE (ale nie tylko).

Darmowy bonus STS
STS kod promocyjny na bonus bez depozytu 29 PLN

Z solidną ofertą na Puchar Świata w skokach narciarskich wychodzi też bukmacher Betclic – tym, czym wyróżnia się na tle innych jest bardzo szeroka oferta, którą obejmuje również zawodników nieodnoszących wielkich sukcesów, cieszących się zwykle niewielkim zainteresowaniem ze strony typujących.

Jakie są ramy czasowe turnieju i gdzie będzie się on odbywał?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczną się 21 listopada 2020 roku od konkursu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Zakończą się 28 marca 2021 roku turniejem w słoweńskiej Planicy.

Jak najlepiej budować własne typy bukmacherskie na Puchar Świata w skokach narciarskich?

Najlepszym sposobem na to, by tworzyć skuteczne typy bukmacherskie na skoki narciarskie jest solidna analiza formy każdego z zawodników. Warto przy tym oglądać sesje treningowe, które są w stanie dać masę najbardziej wymiernych informacji właśnie na temat owej formy, ale i tego, jak dany zawodnik czuje się na konkretnej skoczni.

Czy skoki narciarskie można obstawiać na żywo?

Najlepsi polscy bukmacherzy pozwalają na typowanie zarówno w formule pre-match, a zatem jeszcze przed rozpoczęciem się konkretnego konkursu, jak i w czasie jego trwania. Liderzy na polskim rynku zakładów wzajemnych dają ponadto możliwość oglądania darmowych transmisji wydarzeń sportowych z zakresu skoków narciarskich.

Bukmacher

Bukmacher zawsze wie co gracze zakładów sportowych chcą oglądać i czytać, dlatego każdego niemal dni przygotowywane są poradniki i promocje dla graczy.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button