Poradnik dla początkujących – zakłady online

Wiele osób zaczynających grę z zakładami bukmacherskimi tak naprawdę nie wie, czego się spodziewać. Naturalnie ciężko jest przedstawić w pełni cały cykl obstawiania, jednakże możemy wam na pewno pomóc przybliżyć sobie temat typowania zakładów online, dlatego też dziś przygotowaliśmy dla was ten poradnik!

Poradnik dla początkujących – zakłady online

Na początek – którego bukmachera wybierzesz?

Pierwszą rzeczą którą powinniśmy się zająć, to wybór firmy bukmacherskiej. Istnieje wiele firm bukmacherskich na naszym, Polskim rynku, (STS, Fortuna, Betclic etc.) ale my musimy pamiętać o tym, aby na pewno wybrać najlepszą firmę bukmacherską (oczywiście dla nas), z racji tego że w innym wypadku możemy się na tym przejechać oraz zapłacić naprawdę sporą karę. Po tym, jak wybierzemy naszego bukmachera musimy zastanowić się czy będziemy korzystać z usług tradycyjnego punktu bukmacherskiego, czy też wolimy obstawiać zakłady przez internet. Ten ostatni ma tą przewagę, że otwarty jest 24 godziny na dobę ale musimy najpierw również sprawdzić ,,renomę” danego bukmachera, z racji tego że po co mamy grać u kogoś, kto nie szanuje swoich graczy, prawda?

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Czego unikać przy bukmacherce?

Początkujący typerzy prawie zawsze obstawiają te zakłady, których są w 100 procentach pewni. Dużą rolę odgrywa tu stereotyp w bukmacherce – chodzi o uzależnionego od gier losowych gracza, pogrążonego w długach (którym oczywiście nasz nowicjusz nie chce się stać) dlatego też nierzadko część nowych graczy po prostu rezygnuje po pierwszym bądź drugim zakładzie. Jeżeli więc chcemy zacząć przygodę z obstawianiem rozgrywek u bukmacherów, warto odpowiednio przygotować się mentalnie na ryzyko emocjonalne związane z tymi grami. Bardzo istotną kwestią dotyczącą typowania wyników u nowych graczy jest też to, że wykonują oni nową czynność która przynosi dużą radość oraz korzyści finansowe przy minimalnym wysiłku. Z czasem jeśli będą kontynuować obstawianie coraz większych sum, emocje będą coraz większe (wygrane również) co wiąże się z naturalnym procesem u ludzi zwanym uzależnieniem.

Dlatego też musimy pamiętać o tym, żeby traktować zakłady bukmacherskie jako zabawę, a nie jak sposób na życie, ponieważ może się to dla nas skończyć źle. Najlepiej przy rozpoczęciu zabawy z bukmacherką, ułożyć sobie plan obstawiania. Warto jest wykorzystać naszą wiedzę na temat obstawianej dyscypliny, podstawą przy obstawianiu również jest zrozumienie zasady ustalania kursu przez bukmacherów. Dużym atutem rozważnego gracza jest wzięcie pod uwagę rachunku prawdopodobieństwa. Nie chodzi o przewidzenie z góry wszystkich zakładów, ponieważ byłoby to bez sensu, musimy przecież reagować na bieżące wyniki.

Najważniejsze jest skupienie uwagi na danej kategorii sportowej w której czujemy się pewni, ile chcemy przeznaczyć na typowanie oraz w jaki sposób chcemy typować. Taki plan pomoże nam zareagować rozsądnie nawet wtedy, gdy przegramy. Pamiętajmy żeby zawsze zachować rozsądek i rozwagę, bo wtedy mamy o wiele większe szanse aby wyjść na plus. No i też będzie to lepsze dla naszej psychiki, nieprawdaż?


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Dobry bukmacher internetowy w Polsce powinien graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button