Obstawianie Mistrzostw Świata 2022 – aktualny terminarz i najlepsi piłkarze turnieju

Wśród rozmaitych nagród indywidualnych w futbolu ta jest jedną z najcenniejszych. I trudno z tym dyskutować. Wszak MVP to nagroda dla najlepszego, najbardziej wartościowego piłkarza w ramach danych Mistrzostw Świata. Mundial w Katarze coraz bliżej. Impreza zostanie rozegrana od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Kto może być największą gwiazdą? Poniżej przedstawiamy charakterystykę trzech zawodników.

Bukmacherzy obstawiają Neymara Juniora

Zasada jest prosta. Nagroda MVP jest przyznawana zawodnikom, których reprezentacje narodowe finalnie zachodzą bardzo daleko. Dużo zaś wskazuje na to, że Brazylia może nawet wygrać Mistrzostwa Świata w Katarze. Canarinhos mają znakomitego trenera. Tite to dobry fachowiec. Dodatkowo Brazylia ma świetnych piłkarzy. Praktycznie na każdej pozycji. Liderem Canarinhos jest zaś Neymar Junior. Na pewno mundial obstawianie na Brazylijczyków w kontekście zajęcia pierwszego miejsca ma rację bytu. Wszak na pewno reprezentacja z Kraju Kawy będzie przyzwyczajona do warunków, jakie będą panowały w czasie imprezy w Katarze. Wydaje się, że nagroda MVP może zaś powędrować właśnie do Neymara Juniora. Nie da się ukryć, że od postawy ofensywnego pomocnika sporo w tej kadrze zależy. 30-latek kiedyś zapowiedział, że to być może jego ostatnie Mistrzostwa Świata w karierze. Nie powinno mu zatem brakować szczególnej motywacji na katarskich boiskach. W kadrze Neymar Junior zdobywa sporo goli i notuje wiele asyst. Jeśli tak samo będzie na Mistrzostwach Świata w Katarze, a Brazylia zajdzie bardzo daleko, to szanse Neymara Juniora na MVP będą naprawdę spore.

Kylian Mbappe – czy terminarz spotkań mu pomoże?

To zawodnik z nieco innego pokolenia. Wszak Kylian Mbappe ma zaledwie 23 lata. Francja na pewno jest zaś w gronie głównych faworytów do zajęcia pierwszego miejsca. Warto dodać, że podopieczni Didiera Deschampsa bronią tytułu wywalczonego przed czterema laty. Już wtedy 19-letni wówczas Kylian Mbappe szalał na rosyjskich stadionach. Teraz to też bez wątpienia wiodąca postać. Kylian Mbappe jest silny i zarazem szybki. Dodatkowo nie brakuje mu skuteczności. Co ciekawe, 23-latek na co dzień gra w PSG. Czyli w tym samym klubie, co Neymar Junior. Warto dodać, że Francja ma dość prosty Mistrzostwa Świata terminarz. W grupie Trójkolorowi zmierzą się kolejno z Australijczykami, Duńczykami oraz Tunezyjczykami. Następnie Kylian Mbappe i spółka trafia na jakąś kadrę z drugiego miejsca z grupy C. Sporo wskazuje na to, że to może być Polska. Niestety, Biało-czerwoni w ewentualnym starciu z Trójkolorowymi są skazywani na pożarcie. A dla Kyliana Mbappe będzie to woda na młyn. Pod kątem strzelania goli i notowania kolejnych asyst.

A może Lionel Messi?

Bez wątpienia to ostatni mundial dla „Atomowej Pchły”. Wszak Leo Messi już teraz ma 35 lat. W jego dorobku brakuje tylko triumfu na Mistrzostwach Świata. Ten zawodnik (też na co dzień grający dla PSG) na bank zrobi wszystko, by w Katarze się to zmieniło. Argentyna jest w dobrej formie, ma łatwych rywali w grupie i powinna zajść na tym turnieju daleko. A jeśli tak się stanie, to szanse Leo Messiego na MVP będą duże.

Bukmacher

Bukmacher zawsze wie co gracze zakładów sportowych chcą oglądać i czytać, dlatego każdego niemal dni przygotowywane są poradniki i promocje dla graczy.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button