Jak wygląda dzień profesjonalnego piłkarza?

Popularne przeświadczenie o tym, że piłkarze zarabiają dużo pieniędzy przy małym nakładzie pracy, bo przecież wystarczy, że zagrają 90 minut w meczu i to tyle, nie ma nic wspólnego z prawdą. Może i widz, fan, kibic widzi tylko ten czas, który piłkarz poświęca na boisku, ale żeby na to boisko wyjść, trzeba ciężko pracować po parę godzin dziennie. To nie tylko czas spędzony na boisku, ale to wizyty u psychologa, masażysty, siłownia, trening poza boiskiem, trening na boisku itd. Piłkarzem, więc, nie jest się tylko przez jakiś czas. Jest się nim przez całą dobę. Jak więc wygląda przykładowy dzień z życia piłkarza?

Codzienna rutyna

Aby odnieść sukcesy na swojej drodze życiowej, podstawą jest to, abyśmy wprowadzili do swojego planu regularność i sumienność. Przyzwyczajenie swojego organizmu do rutyny jest kluczem do sukcesu, a także pomoże nam gospodarować swoim czasem w ciągu dnia. Profesjonalny sportowiec nie opuszcza treningu ze względu na to, że mu się akurat tego dnia nie chce, lub najchętniej zrobiłby co innego. Przychodzi czas na trening i go wykonuje. Jak maszyna, bez żadnego ale. Tylko z takim podejściem sukces jest gwarantowany.

Trening

Co zalicza się do treningu profesjonalnego piłkarza? To czas, który spędzamy przed głównym treningiem. Często jest tak, że jeżeli trening zaczyna się o godzinie 10:00, to piłkarze powinni być minimum godzinę wcześniej w klubie. Ten czas należy wykorzystać na przebranie się, przygotowanie do treningu, więcej czasu poświęcić na masaż sportowy ze względu na to, że zimne, nierozgrzane mięśnie są podatne na kontuzje. Poza tym bardzo ważna jest rozgrzewka, ćwiczenia rozciągające, lekki trening siłowy. Później dopiero zaczyna się trening na boisku pod okiem trenera, który poprowadzi nas swoimi wskazówkami i powie na czym powinniśmy się skupić.

Odpowiednia dieta

Jeśli mówimy o uprawianiu sportu profesjonalnie, myślimy głównie o aspekcie fizycznym, jednak nie należy zapominać o idącym z nim w parze aspekcie psychicznym. A żeby mieć siłę i czuć się dobrze, powinniśmy zadbać o to, co mamy na talerzu. Warto obserwować swój organizm i zauważyć jak reaguje on na różnego rodzaju dania. Piłkarze nie są aż tak „ograniczeni” przez dietetyków i nie muszą liczyć każdego grama jedzenia. Ważne, żeby zadbać o regularny posiłek, smaczny i przede wszystkim zdrowy. Nadmiar tkanki tłuszczowej opóźnia czas reakcji sportowca i ogranicza ruchy, a tego na pewno nie chcemy.

Regeneracja

Ważnym elementem w przypadku osoby, która uprawia sport profesjonalnie, ale nie tylko, jest zadbanie o regenerację. Nie możemy doprowadzić do przeciążenia organizmu, dlatego tak ważne jest również rozciąganie się po wysiłku i dodatkową opcją jest masaż sportowy. Jednak naturalne sposoby od lat nie zawodzą, a nic lepiej nie regeneruje organizmu naturalnie, niż sen. W nocy, podczas snu, organizm najlepiej się regeneruje, dlatego dla profesjonalnego piłkarza jest to bardzo ważne, jak nie najważniejsze. Dodatkowo do planu z dnia sportowca można dołączyć saunę, która doskonale oczyszcza organizm z toksyn i poprawia funkcje metabolizmu.

Podsumowanie

Każdy dzień z życia profesjonalnego piłkarza powinien być do siebie podobny i zbliżony. Rutyna, sumienność i regularność, to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia. Często zdarza się tak, że taki piłkarz wychodzący ze swojego mieszkania rano, wraca do niego dopiero wieczorem. To dużo wyrzeczeń, poświęceń i godzin poświęconych na trening i regenerację po nim, o czym nie należy zapominać.

Bukmacher

Bukmacher zawsze wie co gracze zakładów sportowych chcą oglądać i czytać, dlatego każdego niemal dni przygotowywane są poradniki i promocje dla graczy.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button