Historia polskiej bukmacherki

Historia polskiej bukmacherki

Trzeba zauważyć, że historia polskich, legalnych zakładów bukmacherskich jest bardzo bogata. Kiedy zaczęto stawiać premierowe typy? Jak to wszystko wyglądało na samym początku? Jeśli taka tematyka Cię interesuje, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem.

Kiedy były stawiane pierwsze zakłady?

Na świecie premierowe zakłady były przyjmowane od końcówki XIX wieku. Eksperci podają, że pierwsza taka sytuacja miała miejsce dokładnie w 1888 roku. Wówczas typowano spotkanie Anglików i Szkotów, które było rozgrywane na stadionie w Glasgow. W Polsce premierowy zakład był zaś wytypowany kilkadziesiąt lat później. Dokładnie w maju 1917 roku. Trzeba podkreślić, że wtedy rozgrywano derbowe spotkanie pomiędzy Legią Warszawa, a Polonią. Od tego momentu rynek zakładów bukmacherskich zaczął się coraz bardziej rozwijać. Nie da się ukryć, że Polacy nie od wczoraj lubią się zakładać. Firmy hazardowe umożliwiają z kolei nie tylko oglądanie spotkań, ale także wygrywanie pieniędzy, co dla wielu osób stanowi nie lada atrakcję.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Pierwsza kolektura w Polsce

Oczywiście, rozwój zakładów bukmacherskich został przerwany między innymi przez II Wojnę Światową. Dlatego tak długo trzeba było czekać na powstanie pierwszej kolektury w naszym kraju. Miało to zaś miejsce w 1956 roku. Mieszkańcy Warszawy od tego momentu mogli komfortowo obstawiać zakłady bukmacherskie. Na początku oferta pozostawiała ogólnie dość sporo do życzenia. Z czasem wydarzeń do typowania było coraz więcej i więcej. Należy zauważyć, że zakłady bukmacherskie bardzo szybko stały się popularne. A fakt, że można było typować w kolekturze jeszcze to wszystko bardziej potęgował. W końcu takie obstawianie było bardzo wygodne i zarazem komfortowe. Na pewno to był spory postęp pod względem poprzednich lat. Na świecie, na samym początku, ludzie mogli obstawiać jedynie telefonicznie itp. Potem także zaczęły powstawać kolektury. Warto dodać, że początkowo można było grać jedynie spotkania piłkarskie. Z czasem oferta stawała się zaś o wiele bardziej uniwersalna. Sympatyków zakładów bukmacherskich zaczęło zaś przybywać.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Szlaki innym bukmacherom przetarł Totolotek

Warto wiedzieć, że pierwszym legalnym bukiem był na naszym rynku Totolotek. Ta firma tak naprawdę działa do dzisiaj. Potem w branży zaczęły pojawiać się coraz to nowsze podmioty hazardowe, takie jak STS. A Klientów taka sytuacja mogła tylko i wyłącznie cieszyć. W końcu najgorzej jest, jak w danej dziedzinie występuje monopol. Im większa konkurencja, tym lepsze usługi. Chodzi między innymi o wyższe kursy. Dzisiaj Klienci mają zaś do wyboru przeróżne firmy hazardowe. Obecnie jest minimum kilkanaście takich podmiotów, które działają w sposób całkowicie legalny. Warto dodać, że możesz typować jednak nie tylko w punktach stacjonarnych, ale także przez internet. Do wyboru są również aplikacje mobilne. A oferta jest bardzo hojna. Nie da się zatem ukryć, że w porównaniu do początkowego okresu dzisiaj typerzy mają świetne warunki do tego, by wygrywać pieniądze w firmach bukmacherskich.

Bukmacher internetowy

Dobry bukmacher internetowy w Polsce powinien graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button