Handicapy z czym to się je?

Jest conajmniej kilka rodzajów handicapów, najbardziej popularny wśród graczy zakładów bukmacherskich jest handicap Azjatycki. Poniżej przedstawię kilka najpopularniejszych handicapów w zakładach sportowych.

rodzaje handicapów
Co to jest handicap?

Handicap 3-drogowy

Jeśli można tak powiedzieć to w ostatnim czasie handicap 3-drogowy stracił na popularności za sprawą znacznie ciekawszej odmiany, handicapów azjatyckich. Handicap ten pojawia się w momencie, kiedy naprzeciw siebie stają drużyny o zróżnicowanym potencjale, możliwościach, za sprawą czego jedna z nich staje się wyraźnym faworytem. Wprowadzone zostały one, aby wyrównać kursy pomiędzy obiema drużynami. W piłce nożnej najczęściej spotyka się zakład +1 bądź -1 (rzadziej +2 i -2). Handicap +1 oznacza, że danej drużynie dodajemy do wyniku końcowego jedną bramkę, z kolei -1 oznacza, że drużynie faworyzowanej przez bukmachera odejmujemy jedną bramkę.

Przykład:

AS Roma – Lazio (+1)* kursy: 1.90 (1) || 3.70 (X) || 2.67 (2)

* – handicap może być również zapisany pod inna postacią niż +1, może to być np.: 0:1

Jeśli mecz zakończy się wynikiem 2-0 lub wyżej dla faworyzowanych gospodarzy (AS Roma) wówczas wygrywamy, jeśli stawialiśmy na 1, ponieważ pomimo, że gościom (Lazio) dopisujemy jedną bramkę nie zmienia to zwycięzcy spotkania bo z 2:0 robi się 2:1.

Jeśli mecz zakończy się wynikiem 1-0, 2-1, 3-2 itd. dla faworyzowanych gospodarzy (AS Roma) wówczas wygrywamy, jeśli stawialiśmy na X, ponieważ dopisanie jednej bramki na konto gości (Lazio) daje nam rezultat remisowy, np. z 1-0 po dopisaniu bramki gościom (Lazio) mamy 1-1 (remis).

Jeśli mecz zakończy się remisem lub wygraną gości (Lazio) wówczas wygrywamy, jeśli stawialiśmy na 2, ponieważ dopisanie bramki gościom (Lazio) w przypadku remisu daje wygraną, np. z 0-0 na 0-1, a w przypadku wygranej, tylko powiększa jej rozmiary.

Handicapy azjatyckie

Handicapy azjatyckie to sposób zawierania zakładów na zdarzenia bukmacherskie, wykluczający „remis”, pochodzący z Azji, co za tym idzie zwiększający szansę na wytypowanie poprawnego wyniku do 50%.

Handicapy azjatyckie zostaną omówione na przykładzie spotkania Lazio – Roma.

Handicap: 0:0
Jeśli padnie remis to stawka jest w 100% zwracana, w przypadku trafienia zwycięzcy wygrywamy zakład. Błędne wytypowanie zwycięzcy oznacza zakład przegrany.

Handicap: 0:1/4
Grając na Lazio: Wygrana Lazio to wygrana całego zakładu, w przypadku remisu zwrot połowy stawki, druga połowa przegrywa, porażka Lazio – przegrana.

Grając na Rome: Wygrana Romy to wygrana całego zakładu, w przypadku remisu zwrot połowy stawki, druga połowa wygrywa, porażka Romy – przegrana.

Handicap: 0:1/2
Grając na Lazio: Wygrana Lazio to wygrana całego zakładu, w przypadku remisu lub porażki zakład przegrany.

Grając na Rome: Wygrana lub remis Romy to wygrana całego zakładu, w przypadku porażki zakład przegrany.

Handicap: 0:3/4
Grając na Lazio: Wygrana Lazio różnicą minimum dwóch bramek to wygrana całego zakładu, w przypadku wygranej jedną bramką zwrot połowy stawki, druga połowa wygrywa, remis lub porażka to zakład przegrany.

Grając na Rome: Wygrana lub remis Romy to wygrana całego zakładu, w przypadku porażki jedną bramką zwrot połowy stawki, druga połowa przegrywa, porażka Romy więcej niż jedną bramką to zakład przegrany.

Handicap: 0:1
Grając na Lazio: Wygrana Lazio różnicą minimum dwóch bramek to wygrana całego zakładu, w przypadku wygranej jedną bramką zwrot całej stawki, remis lub porażka to zakład przegrany.

Grając na Rome: Wygrana lub remis Romy to wygrana całego zakładu, w przypadku porażki jedną bramką zwrot całej stawki, porażka Romy więcej niż jedną bramką to zakład przegrany.

Handicap: 0:1 1/4
Grając na Lazio: Wygrana Lazio różnicą minimum dwóch bramek to wygrana całego zakładu, w przypadku wygranej jedną bramką pół stawki jest zwracana, druga połowa przegrywa, remis lub porażka to zakład przegrany.

Grając na Rome: Wygrana lub remis Romy to wygrana całego zakładu, w przypadku porażki jedną bramką pół stawki jest zwracana, druga połowa wygrywa, porażka więcej niż jedną bramką to zakład przegrany.

Handicap: 0:1 1/2
Grając na Lazio: Wygrana Lazio różnicą minimum dwóch bramek to wygrana całego zakładu, w przypadku wygranej jedną bramką, remisu, przegranej zakład jest przegrany.

Grając na Rome: Porażka Romy jedną bramką, remis lub wygrana to zakład wygrany. Porażka dwoma bramkami i wyżej to zakład przegrany.

Handicap: 0:1 3/4
Grając na Lazio: Wygrana Lazio różnicą minimum trzech bramek to wygrana całego zakładu, w przypadku wygranej dwoma bramkami pół stawki jest zwracana, druga połowa wygrywa. Wygrana Lazio jedną bramką, remis lub porażka to zakład przegrany.

Grając na Rome: Porażka Romy jedną bramką, remis lub wygrana to zakład wygrany, w przypadku porażki dwoma bramkami pół stawki jest zwracana, druga połowa przegrywa. Porażka więcej niż dwoma bramkami to zakład przegrany.

Handicap: 0:2
Grając na Lazio: Wygrana Lazio różnicą minimum trzech bramek to wygrana całego zakładu, w przypadku wygranej dwoma bramkami zwrot całej stawki. Wygrana jedną bramką, remis lub porażka to zakład przegrany.

Grając na Rome: Porażka Romy jedną bramką, remis lub wygrana to zakład wygrany, w przypadku porażki dwoma bramkami zwrot całej stawki. Porażka więcej niż dwoma bramkami to zakład przegrany.

Bukmacher

Bukmacher zawsze wie co gracze zakładów sportowych chcą oglądać i czytać, dlatego każdego niemal dni przygotowywane są poradniki i promocje dla graczy.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button