1xbet jest legalny czy nie?

Na terenie naszego kraju legalnie mogą działać jedynie firmy bukmacherskie, które posiadają licencję, wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Sprawdzamy, czy rosyjska firma 1xbet posiada ową licencję i może świadczyć swoje usługi na terenie Polski. 

1xbet legalny
Czy bukmacher 1xbet jest w Polsce legalny czy nie?

Aby uzyskać taką licencję firma bukmacherska musi posiadać siedzibę w naszym kraju, opłacać 12% podatek zwrotny, ale także weryfikować tożsamość i wiek graczy. Jeśli zaś nie posiada ona wymaganej koncesji trafia ona do rejestru domen zakazanych. Gdy znajdzie się ona na tej liście zarówno operatorzy internetu jak i banki mają blokować dostęp do tego typu witryn oraz zablokować transakcje finansowe na rzecz danego bukmachera. 

Jakim bukmacherem jest 1xbet?

1xBet to firma bukmacherska z siedzibą w Rosji, która posiada na terenie tego kraju ponad 500 punktów stacjonarnych oraz 5000 pracowników. Oferuje ona także swoje usługi przez internet oraz aplikacje mobilne. Jest bardzo popularnym bukmacherem w Europie, swego czasu również w Polsce ale od czasu nowej ustawy hazardowej znaczenie 1xbet zmalało na rzecz bukmacherów legalnych.

Czy 1xBet jest legalny? 

Od wejścia w życie ustawy hazardowej firma 1xbet nie posiadała i nadal nie posiada koncesji, więc nie jest ona na terenie naszego kraju legalnym bukmacherem. Jej nazwa oraz strona internetowa nie figurują na liście firm, które posiadają licencję na prowadzenie działalności tego typu zarówno przez internet,jak i w lokalach stacjonarnych.

freebet sts
Freebet od bukmachera STS – Kod: BETONLINE

Jednocześnie domeny tej firmy znajdują się w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Po raz pierwszy bukmacher 1xbet został umieszczony 14 lipca 2017 r, kiedy trafiło tam aż 46 różnych adresów tego operatora. Ostatnia aktualizacja tego bukmachera pochodzi zaś z lutego 2018 roku, gdy dodano tam kolejne 16 adresów.  Obecność na tej liście świadczy o tym, że bukmacher często próbuje obejść prawo.

Należy pamiętać, że zgodnie z ustawą hazardową korzystanie z usług bukmacherów bez licencji Ministerstwa jest zagrożone karą finansową. Jeśli zostanie udowodnione graczowi obstawianie zakładów u takiego bukmachera, a takim jest firma 1xbet to może być on zmuszony do zwrócenia wszystkich wygranych bez odliczenia kwot postawiony, ale także do zapłacenia grzywny w wysokości 120 stawek dziennych. Szacunkowo może to wynieść nawet ponad trzy miliony złotych! 

Bukmacher

Bukmacher zawsze wie co gracze zakładów sportowych chcą oglądać i czytać, dlatego każdego niemal dni przygotowywane są poradniki i promocje dla graczy.

Zakłady Bukmacherskie

Back to top button